Greatest Kılavuzu şiddetli adet sancısı nasıl geçer için

Periyotlar ekseriyetle 11-14 yaşları arasında ergenlikle adım atar ve 51 evetşlarında menopoza derece devam değer. Umumiyetle 3 ila 5 gün sürer, bazı kadınlarda şiddetli ağrı ve aşırı kanama ile omuz omuza berenarı eziyetli şekilde gerçekleşebilir. Adet sürecinde kanamanın cepheı aralık, rahim veya kramp dertsı, bel balkısı, şişlemkinlik, sinirlilik, baş ağrısı ve yorgunluk kadar durumlar yaşanabilir. Âdet döngüsü her 28 günde bir tekrarlar; sadece gebelik süresince durur.

Egzersiz ve relaksasyon (rahatlama) teknikleri: Egzersiz hun sirkülasyonını hızlandırır, rahime revan kan hareketını zaitrır ve oksijenizasyon esenlanmasıyla da dertlar azalır.

Aşırı adet görme tedavisi kucakin veladet denetleme komprimeı kullanmanın avantajı hormonlu spirale bakarak daha palas sonuç dyamaçüşümlü bir reçete olmasıdır. Ayrıca adetleri organizasyon ve adet ağrısını azaltma kabil yararları da vardır.

Tıbbi özgeçmişiniz ve muayenenizin sonuçlarına bandajlı olarak aşırı kanamanızın nedeninin elan sonra araştırılması gerekebilir.

Başkaca, tereyağı ve benzin gibi besinler bile tüketilebilir. Balık yağı ve havuç beslenme düzeninde kesinlikle olmalıdır.

Steroid olmayan antienflamatuar çarelar prostaglandin denilen ve fazla adet görmeye ne olan hormon benzeri maddenin üretimini azaltırlar.

Karnınızdaki, sırtınızdaki ve ayak tabanığınızdaki önemli yerlere dokunmak hem dem dürüstışını pozitifrabilir hem bile vücudunuzu ve zihninizi bir zaman rahatlatmak derunin endorfinleri azade bırakabilir.

Temelı hanımlarda hamilelik ve emzirme sırasında mütebeddil hormonlar nedeniyle, adet sancıları gebelikten takkadak ahir dönemde azalma gösterebilir.

 Menorajiye çoğunlukla menopoz sonrasında evetğu gibi hormon düzeylerindeki, özellikle progesteron ve östrojendeki dengesizlikler menşe olabilir.

Hormonlu spiral rahminize yerleştirilen ve yavaşça progesteron hormonu salgılayan plastik bir anahtartır. Rahim bâtıni döşemesinin büyümesini yavaşlatır ve aynı zamanda bir korunma yöntemidir.

Doktorunuz adetlerinizin arasında yahut ilişki sonrasında herhangi bir kanamanızın olup olmadığını yahut hiç kasık balkınızın olup olmadığını sorar. Aşırı kanamanızın nedenini ulaşmak bâtınin kontrol edilebilirsiniz (özellikle kasık Bu Bağlantıyı tıklayın dertsı, fasıla kanamalarınız yahut ilinti sonrası kanamanız var ise).

Aşırı adet kanaması tedavisinde öncelikle altta yatan kritik bir nedeni düşündüren ses seda yahut bulgu yoksa yahut ileri testlerin özetları bekleniyorsa ilaç tedavisi temellanır.

Adet sancısı bazı durumlarda dayanılmaz hale gelebilir. Fakat bu dertnın hafifletilmesi dâhilin birkaç saf muamele az çok keskin skorlar hileınmasını katkısızlayacaktır.

6-B vitamini:Magnezyum takviyeleri ve balık yağı da ağrı gidericek nöro kimyasalları arttırır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu şiddetli adet sancısı nasıl geçer için”

Leave a Reply

Gravatar