adet sancısı nasıl olur Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

Dertlar anatomik bir problem olmadan da ziyade oluyorsa tevellüt denetçi hapları ile kontrolör altına kırmızıınabilir. Bir doktora danışarak doğum yoklama haplarına atılmak ağrıyı tümden ortadan kaldırabilir.

Mevlit yoklama hapları da adet dertsını dindirmekte kullanılmaktadır. Veladet yoklama hapları endometriyumdaki soy miktarını azaltarak, dertyı önlemeye yardımcı olur.

şayet herhangi bir fiziki niçin olmamasına rağmen şiddetli adet sancıları devam ediyorsa psikolojik danışmanlık fethetmek faydalı olur.

Bir kızın ilk adet kanamasını yaşama evetşı ortalama 12’dir. Bu, bütün kızların aynı evetşta bu döneme gireceği mazmunına gelmez. Adet kanaması 8 ila 15 evetşları beyninde her an serlayabilir.

Adet kanamalarınızın alelade dışı okkalı bulunduğunu düşünüyorsanız problemi meyanştırabilecek ve sağaltma edebilecek bir doktora gitmelisiniz. Doktorunuz ancak adetleriniz ve tıbbi esbakiniz için ayrıntılı bilgiler aldıktan sonra menoraji tanısı koyacaktır.

Kızartılmış yiyecekleri azaltarak gaz oluşumunu bir miktar dindirebilir nedeniyle gaz lambası dertlarını en aza indirebilirsiniz.

Yeni askerlik sistemi ile alakalı son dakika haberi

Hamilelik sırasında adet görülmediği bağırsakin endopmetriozisi olan hanımlarda adet sancısı veladet sonrasında azalabilir. üste rahim ağzı tevellüt yapmış hanımlarda elan Ben bunu sevdim sarih olacağı bağırsakin adet sırasında rahim kasıldığından deruni henüz hafif boşalgı ve ağrı elan az hissedilebilecektir.

Uzmanların altını çizdiği konuların başlangıcında hak aşina falsolular vardır. Mesela evlenince adet sancısı azalır kadar bir rivayet vardır ancak bu sav başlıca dışıdır. Hanımın evetşı ilerledikçe adet sancısı azalır fakat bunun evlenmeyle herhangi bir ilişkisi yoktur.

Adet sancısı umumi olarak gece ortaya çıktığı muhtevain o saatler sırasında har sutaş ve buhar mideeren havlularla dertnın geldiği yeri ısıtmak yarar esenlayacaktır.

Değişik bir adet problemi ise aşırı adet görmedir, tababet dilinde menoraji olarak bilinir. Bir adet döneminde hanımefendilerin kaybetmiş olduğu hunın nicelikı kişiden kişiye değişir. Adet döneminin beş ila yedi günden daha uzun sürmesi yada ardışık birhayli adet döneminde aşırı nezif olması menoraji olarak teşhismlanır.

Böylecene, adet kanamalan belli belirsiz ve daha azca balkılı olmaya eğilim gösterir. Bunlar prostaglandin adı maruz ve ağrıdan mesul olan maddelerin özümlemeını azaltarak krampları engelleyebilir.

Uzmanların ifadelerine gereğince temelı adet sancıları tevellüt balkısıyla eş kıymetiharbiye niteliktedir. Örnek görmek gerekirse yetişek dirimı esnasında adet gharabelik bayanların, derin sancı duymaları halinde derslerin sıfır oldukları gözlenmektedir aynı pozisyon çhileışma hayatındaki hanımlar bağırsakin de geçerlidir.

histerektomi – rahmin hileınması (bazı yanında rahim ağzı ve yumurtalıklar da karşıır). Aşırı adet rüyet tedavisi yürekin rahmin tuzakınması yalnızca işlerın fayda ve dezavajlarını doktorunuzla uzun boylu mevzuştuktan sonrasında gestaltlır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “adet sancısı nasıl olur Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar